پیش بینی بورس فردا شنبه ۹ اسفند ۹۹ چگونه خواهد بود؟

هفته گذشته بورس چه شد؟

معاملات هفته گذشته با روند نزولی و خروج حقیقی‌ها از بازار سهام همراه بود و حالا هم محرک قدرتمندی برای بازگشت روند صعودی وجود ندارد.

پیش بینی بورس فردا شنبه ۹ اسفند ۹۹

محمد خبری‌زاد، کارشناس بازار سهام در رابطه با احتمال ادامه حمایت ‌ها از بازار سهام گفت: احتمالا حمایت ‌ها مانند بازار سه ‌شنبه و چهارشنبه ادامه داشته باشند اما اینکه فشار فروش در بازار کاهش پیدا کند نیز مهم است. در جریان معاملات چهارشنبه حمایت ‌ها شاخص را مثبت کرد اما دوباره عرضه پیروز شد.

این کارشناس در رابطه با نیازهای اساسی برای متعادل شدن روند بازار سهام گفت: عرضه در بازار سهام زیاد نیست بلکه تقاضا و خریدار موثر، کم است. مشکل اساسی بازار سهام در حال حاضر کمبود پول است و تزریق پول می‌تواند محرک خوبی برای تعادل روند بازار سهام باشد. از طرفی محرکی از سمت گزارش‌های شرکت‌ها نداریم و محرک سیاسی نیز فعلا محتمل نیست.

این کارشناس در رابطه با اقدام جدید بانک مرکزی در رابطه افزایش نرخ بهره اسناد خزانه اسلامی گفت: نرخ بهره اسنا خزانه اسلامی به بالای ۲۱ درصد رسیده است و یکی از عوامل خروج پول از بازار سهام هم این موضوع است. در حال حاضر پول به سمت بانک‌ها و صندوق‌های با درآمد ثابت حرکت کرده و سپرده‌گذاری به صرفه‌تر از بازار سهام با PE چهار و نیم است.

منبع : تجارت نیوز

مطالب مرتبط

+ آرشیو مطالب