وضعیت شروع معاملات بورس امروز ۳ دی ۹۹ چهارشنبه چگونه بود؟

بورس امروز ۳ دی ۹۹ چگونه شروع شد؟

شروع معاملات امروز بورس ۳ دی ۹۹ با افزایش تقاضا در نماد های کوچک همراه بود و شاخص کل بیش از نیم درصد رشد کرد، همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام شاخص هم ‌وزن حدود یک درصد رشد کرد و نشان از عملکرد بهتر سهم‌ های کوچک نسبت به نمادهای بنیادین است.

برخی از کارشناسان عقیده دارند در جریان معاملات هفته آینده بازار سهام دوباره به نمادهای بنیادین توجه می ‌کند.

از طرفی به گفته حمیدرضا فرهادی، کارشناس بازار سهام عقیده دارد به دلیل ابهامات دیپلماتیک و نوسان ‌گیری بازارگردان‌ها بازار سهام به محلی برای نوسان‌ گیری تبدیل شده و به همین دلیل سهم‌های کوچک بازار سهام مورد توجه سهامدارن قرار گرفته ‌اند.

کدام نمادها امروز ۳ دی ۹۹ روند بهتری دارند؟ 

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای پالایشی روند بهتری دارند و نمادی مانند شتران از تاثیرگذارارن مثبت بر شاخص کل است.

در جریان معاملات این هفته از بازار سهام روند معاملات متعادل بود و گرایشات مثبت به دلیل افزایش تقاضا در نمادهای شاخص ‌ساز شاخص کل رنج مثبت پیدا کرد.

کدام نمادها امروز بیشترین تاثیر مثبت بر بازار را دارند؟

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای وپارس، شتران، وبملت و خودرو بیشترین تاثیر مثبت و نمادهای فملی، فولاد و فخوز بیشترین تاثیر منفی را بر بازار سهام داشتند.

به دلیل اینکه نمادهای شاخص‌ساز مانند شستا و فولاد روند صعودی قوی ندارند شاخص کل رشد چندانی ندارد و به همین دلیل عملکرد شاخص‌ هم‌ وزن بهتر از شاخص کل است.

منبع : تجارت نیوز

مطالب مرتبط

+ آرشیو مطالب