وضعیت شروع معاملات بورس امروز ۲ دی ۹۹ سه شنبه چگونه بود؟

بورس امروز ۲ دی ۹۹ چگونه شروع شد؟

با شروع معاملات امروز بازار بورس ۲ دی ۹۹ تقاضا در کلیت بورس افزایش یافت و شاخص کل با رشد نیم درصدی به ۱ میلیون و ۴۴۳ رسید، همچنین شاخص هم‌ وزن بیش از یک درصد رشد کرد که نشان از عملکرد بهتر نمادهای کوچک در بازار سهام امروز است.

علت روند نزولی شاخص کل در هفته گذشته چه بود؟

بسیاری از کارشناسان روند نزولی شاخص کل در هفته گذشته را به دلیل نوسان ‌گیری بازارگردان‌ها، شایعات منتشر شده در فضای مجازی و همچنین جو هیجانی می ‌دانند اما از طرفی برخی از کارشناسان معتقدند بازار سهام نیازمند کف ‌سازی و استراحت در محدوده بود.

روند بازار بورس چگونه است؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با روند بازار بورس گفت: به نظر می ‌رسد اگر شاخص کل تا پایان معاملات هفته بالای یک میلیون و ۴۳۰ هزار واحد باقی بماند روند روبه بالا و اگر پایین ‌تر از این عدد باشد روند بازار سهام روبه پایین خواهد بود.

جریان معاملات امروز ۲ دی ۹۹ چگونه است؟

در جریان معاملات امروز شاخص ‌سازان اصلی مانند شستا، فملی و … روندی نوسانی دارند و به همین دلیل شاخص کل رشد زیادی نداشته و نمادهای کوچک روندی صعودی دارند.

قیمت‌های جهانی در جریان معاملات هفته گذشته و این هفته افزایش زیادی داشتند و پیام الیاس‌کردی کارشناس بازار سرمایه افزایش قیمت‌های جهانی را دلیل ادامه دار نشدن روند نزولی شاخص کل دانست.

در جریان معاملات امروز نمادهای فملی، فارس و شپنا بیشترین تاثیر منفی و نمادهای خودرو، وپارس و رمپنا بیشترین تاثیر مثبت بر بازار سهام را دارد.

همچنین مجموع ارزش معاملات به حدود ۹ هزار میلیارد تومان رسیده است و نمادهای دارویی روندی مثبت دارند.

منبع : تجارت نیوز

مطالب مرتبط

+ آرشیو مطالب