عدم توانایی کشورها برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا - بامتن
عدم توانایی کشورها برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا
12 بهمن 1398

عدم توانایی کشورها برای جلوگیری از ورود ویروس کرونا

مدیرکل پیشگیری از بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره ورود ویروس کرونا به کشور گفت : اولین مشخصه ویروس کرونای جدید ، دارا بودن سرایت بالا در کنار شدت کم این ویروس است بنابراین هیچ کشوری نمی تواند مانع ورود ویروس کرونا شود.

بیماری زایی کرونا حتی از بیماری زایی آنفلوانزا که ظرف ماه‌های گذشته در کشور شاهد آن بودیم، کمتر است. ما تمام تلاش‌ مان را به کار می گیریم تا نگرانی‌های مردم را رفع کنیم.

مردم مطمئن باشند که اقدامات و تمهیدات لازم در خصوص پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا انجام گرفته است تا بتوانیم تعداد افراد مبتلا به این ویروس را کاهش دهیم.

هیچ کشوری در دنیا نیست که بتواند کاری انجام دهد تا از ورود کرونا جلوگیری کند و اینکه تصور کنیم این ویروس وارد کشور ما نخواهد شد و ما می‌توانیم کاری برای عدم ورود این ویروس به داخل کشور انجام دهیم اشتباه است ؛ همانطور که مشاهده می‌کنیم کشورهای پیشرفته دنیا موارد ابتلا به این ویروس را گزارش کرده‌اند.

با احتمال اینکه ظرف روزها و ماه‌های آینده ، ماهم مواردی از ابتدا به ویروس کرونا داشته باشیم ؛ هیچ نگرانی در این خصوص وجود ندارد و آمادگی کنترل و مراقبت کامل از این بیماران را داریم.

اطمینان داریم که با کمک اطلاع رسانی رسانه ها، می‌توانیم در افراد پرخطر مانند افراد مسن و افرادی که دارای بیماری‌های زمینه‌ای مثل دیابت کنترل نشده و بیماری‌های تنفسی هستند ؛ پیشگیری قابل توجهی داشته باشیم‌.

منبع: yjc.ir

#: ,

اشتراکذاری : اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

مطالب مرتبط +آرشیو

پیشنهادی +آرشیو