پیش بینی بورس فردا شنبه ۳ آبان ۹۹ + نظر کارشناس بازار سرمایه

بورس هفته آخر مهر ماه ۹۹ چه شد؟

در بازار بورس هفته جاری و در آخرین روز کاری بورس در ۳۰ مهر ماه ۹۹ چهارشنبه با کاهش و ریزش شاخص بورس در بازار مواجه بودیم. این شیب کاهشی متاثر از عوامل مختلفی اعم از هیجانات در بازار بورس، کاهش قیمت دلار و غیره می باشد.

حتما بخوانید!

زمان بازگشایی پالایشی یکم در بورس کی است؟

پیش بینی بورس برای ۳ آبان ۹۹ چگونه است؟

به گفته کارشناسان بورسی پیش بینی می شود که کاهش قیمت دلار تاثیر منفی بر بازار بورس نگذارد. زیرا اکثر شرکت ها بورسی با دلار ۱۴ تا ۲۰ تومان کار می کنند و با انتشار خبر عدم تایید قیمت گذاری دستوری در بورس کالا طی جلسه غیر علنی مجلس و همچنین به گفته وزیر صمت، به زودی طرح مشترک مجلس-دولت را در حوزه خودرو ارائه خواهد شد! که این اقدام موجب بهتر شدن شرایط بازار بورس خواهد شد و از سوی دیگر رئیس مجلس آقای قالیباف از تصمیمات اتخاذ شده اخیر خبر داد داد که موجب تثبیت بازار بورس و ادامه دار بودن روند نزولی قیمت دلار خواهد شد.

و علی ربیعی سخنگوی دولت از روند انتقال یک درصد صندوق توسعه ملی به بازار بورس گفت: پرداخت ‌ها از منابع ریالی صندوق انجام می ‌شود و در مرحله اول هزار میلیارد تومان تامین و پس از امضای قرارداد توسط صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه واریز خواهد شد. از این رو می توان پیش بینی کرد که بازار بورس در شنبه ۳ آبان ماه ۹۹ و همچنین هفته آتی از وضعیت بهتری برخوردار باشد.

منبع : شایانیوز