پیش بینی بورس فردا دوشنبه ۲۸ مهر ۹۹ + دلیل افت شاخص کل

امروز ۲۷ مهر ۹۹ یکشنبه بازار بورس چه شد؟

در حالی که سیگنال‌ های مثبتی از جمله افزایش نرخ ارز، لغو تحریم‌ های تسلیحاتی و شروع معاملات صندوق دارا دوم – پالایشی یکم نوید از روند صعودی بازار بورس می‌ داد اما امروز بازار سهام روند ی نزولی داشت و شاخص کل ۳ درصد افت کرد.

حتما بخوانید!

دارا دوم پالایشی یکم کی باز میشود؟

در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل به دلیل عرضه سنگین در اکثر نمادهای شاخص‌ساز ۳ درصد افت کرد و به یک میلیون و ۵۱۴ هزار واحد رسید.

دلایل افت شاخص کل بورس چیست؟

علی خوانپایه، کارشناس بازار سهام در رابطه با دلایل افت شاخص کل گفت: سهم‌ های بازار سهام به ارزندگی رسیده‌اند اما بازار سهام سراسر جو روانی است و این جو روانی به دلیل در پیش بودن انتخابات آمریکا و پیش‌بینی پیروزی بایدن در انتخابات است زیرا در صورت پیروزی بایدن ریزش قیمت ارز بسیار محتمل‌تر است و به نوعی بازار سهام نیز بر روی پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا حساب بازکرده است.

حتما بخوانید!

دارا سوم شامل چه سهم هایی است؟

او افزود: در صورت پیروزی بایدن و لغو تحریم‌ ها کسی مخالف لغو تحریم نیست اما سال‌هاست که جنس رشد کشور ما تورم بوده زیرا به  نوعی رونق نیاز به تفکر و تلاش و مراوده دارد اما در کشور ما این چنین چیزی وجود ندارد و نباید زیاد روی پیروزی بایدن حساب کرد.

بررسی نماد ایران خودرو در این روزها

او در رابطه با نماد ایران خودرو گفت: بازار سهام به نوعی گروگان گروه خودرویی شده است و تا افزایش قیمت نگیرد بازار منفی می‌ماند. در دو هفته اخیر هر زمانی که نمادهای خودرویی روندی مثبت داشتند بازار سهام نیز مثبت بوده و اگر نیز کلیت بازار منفی بود به دلیل مثبت بودن نمادهای خودرویی شاخص کل افت چندانی نداشته است.

حمایت از بازار سهام در چه وضعیتی است؟

علی خوانپایه در رابطه حمایت از بازار سهام گفت: اعتماد از بازار رخت بر بسته است و به نظر می ‌رسد تا حمایت مستمر از بازار سهام صورت نگیرد خروج سرمایه از بازار سهام به قوت خود باقی‌ خواهد ماند و از طرفی بازار سهام می‌ تواند بزرگ ‌ترین رقیب برای بانک‌ ها باشد و باید نرخ سود بانکی کاهش پیدا کند و در صورت افزایش نرخ سود بانکی پایه پولی ضعیف می‌شود و تورم بیشتر خواهد شد و این اتفاق نه تنها به بازار سهام بلکه به اقتضاد کشور ضربه خواهد زد.

بزرگ ‌ترین حمایت از بازار سهام تزریق منابع صندوق توسعه و بازیگردانی حرفه ‌ای در بازار سهام انجام شود.

او در پایان توصیه کرد: سهامداران عمده باید اخلاق حرفه ‌ای داشته باشند تا سهامدارن خرد زیاد ضرر نکنند زیرا پایه بازار سهام بر اعتماد سهامداران خرد استوار است.

منبع : تجارت نیوز

اشتراک‌گذاری

اشتراک تلگرام اشتراک واتس اپ اشتراک  لاین اشتراک لیکندین اشتراک توییتر اشتراک فیسبوک

مطالب مرتبط

خلاصه بازی دیشب بارسلونا و یوونتوس لیگ قهرمانان اروپا 7 آبان 99
خلاصه بازی دیشب بارسلونا و یوونتوس لیگ قهرمانان اروپا ۷ آبان ۹۹