مصرف چای سبز چه موقع هایی خوب نیست و ضرر دارد؟ - بامتن

مصرف چای سبز چه موقع هایی خوب نیست و ضرر دارد؟
23 مهر 1399

مصرف چای سبز چه موقع هایی خوب نیست و ضرر دارد؟

خواص بسیار زیاد چای سبز

چای سبز خواص بسیار زیادی دارد که می ‌تواند سلامت انسان را تقویت کند و این فواید فقط به کاهش وزن محدود نیست؛ بلکه می ‌تواند به پوست و مو نیز طراوت ببخشد.

زمان نوشیدن چای سبز بسیار مهم است

به گونه ‌ای که برخی اوقات نوشیدن آن بیشتر از آنکه مفید باشد مضر است، بنابراین باید برخی اوقات که در این مطلب نیز به آن اشاره می ‌شود از نوشیدن چای سبز پرهیز کرد.

پیش از خواب مصرف چای سبز ضرر دارد

اگر از مشکلات بی خوابی رنج می ‌برید، شما نباید پیش از خواب چای سبز بنوشید.

حتما بخوانید!

علی رغم آنکه این چای به خواص آرامبخشی معروف است، اما مشوق مناسبی برای خواب نیست، زیرا حاوی ماده کافئین بوده و می‌تواند ترشح میلاتونین را کاهش دهد که این موضوع مانع از خواب راحت و مناسب خواهد بود.

زمان بیدار شدن از خواب چای سبز مصرف نکنید

شاید تا به حال گمان می ‌کردید نوشیدن چای سبز با معده خالی می ‌تواند منجر به آغاز فرآیند متابولیسم و سوخت و ساز غذا شود، اما واقعیت غیر از این است؛ به گونه ‌ای که آنتی اکسیدان قوی و بولیفینول موجود در چای سبز اسید معده را افزایش می‌ دهد که این حالت ممکن است باعث ناراحتی معده شود.

بلافاصله پس از استفاده دارو چای سبز استفاده نکنید

اگر عادت دارید که داروهایتان را با یک فنجان چای میل کنید، باید این کار را متوقف کنید؛ چراکه خوردن دارو همراه و یا پس از نوشیدن چای سبز زیانبار بوده و ترکیب مواد شیمایی موجود در دارو‌ها با چای سبز موجب ترش کردن می شود؛ بنابراین همیشه توصیه می‌شود داروهایتان را فقط با آب میل کنید.

همراه یا پس از غذا خوردن چای سبز مصرف نکنید

چای سبز به فرآیند هضم غذا کمک می‌کند، اما اگر شما همراه غذا یا بلافاصله پس از آن این چای را بنوشید مانع از جذب عناصر غذایی برای بدن شده که در دراز مدت منجر به کمبود بسیاری از مواد مغذی و مورد نیاز در بدنتان خواهد شد؛ در نتیجه توصیه می‌ شود دستکم بین وعده غذایی و نوشیدن چای سبز یک ساعت فاصله بیندازید.

منبع : yjc.ir

#:

اشتراکذاری : اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

مطالب مرتبط +آرشیو

پیشنهادی +آرشیو