پردرآمدترین فوتبالیست و بازیکنان فوتبال جهان ۲۰۲۰

نشریه اقتصادی فوربس در آمریکا که به صورت سالانه لیستی از پُردرآمدترین بازیکنان فوتبال جهان را منتشر می‌کند، رده‌بندی سال ۲۰۲۰ خود را اعلام کرده است.

پردرآمدترین فوتبالیست جهان ۲۰۲۰

لیونل مسی ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا و کریستیانو رونالدو بازیکن پرتغالی یوونتوس در صدر این لیست قرار گرفته‌اند. این ۲ رقیب که در طول یک دهه گذشته فوتبال دنیا را تحت تاثیر قرار داده‌اند تنها بازیکنانی در جهان هستند که در طول دوران ورزشی خود از مجموع درآمد یک میلیارد دلار فراتر رفته‌اند.

مسی با ۱۲۶ میلیون دلار درآمد رتبه نخست

مسی با ۱۲۶ میلیون دلار درآمد در سال، رتبه نخست را از آن خود کرده است. اگر ارزش هر دلار را ۲۶ هزار تومان در نظر بگیریم این مبلغ معادل ۳ هزار و ۲۷۶ میلیارد تومان می‌شود. ۹۲ میلیون دلار از درآمد او حاصل حقوقش از باشگاه بارسلونا بوده و ۳۴ میلیون دلار نیز از تبلیغات نصیبش شده است.

کریستیانو رونالدو درآمد ۱۱۷ میلیون دلار

رده دوم این جدول متعلق به کریستیانو رونالدو ستاره یوونتوس است. درآمد او ۱۱۷ میلیون دلار بوده است. از این مبلغ ۷۰ میلیون دلار مربوط به درآمد فوتبالی و ۴۷ میلیون درآمد تبلیغاتی بوده است.

نیمار درآمد ۹۶ میلیون دلار

نیمار ستاره برزیلی تیم فوتبال پاری سن ژرمن با درآمد ۹۶ میلیون دلاری در رده سوم جدول قرار گرفته است.

کیلیان امباپه فرانسوی ۴۲ میلیون دلار

پس از نیمار، هم تیمی اش کیلیان امباپه فرانسوی قرار دارد. درآمد چهارمین ثروتمند دنیای فوتبال ۴۲ میلیون دلار است.

محمد صلاح ستاره لیورپول با ۳۷ میلیون دلار، “پل پوگبا” بازیکن منچستر یونایتد با ۳۴ میلیون دلار، “آنتوان گریزمان” از بارسلونا با ۳۳ میلیون دلار و “گرت بیل” از رئال مادرید با ۲۹ میلیون دلار، “رابرت لواندوفسکی” بازیکن لهستانی بایرن مونیخ با ۲۸ میلیون دلار و “داوید دخیا” دروازه‌بان منچستر یونایتد با ۲۷ میلیون دلار در رده‌های بعدی این فهرست ده نفری قرار گرفته‌اند.

منبع : yjc.ir

اشتراک‌گذاری

اشتراک تلگرام اشتراک واتس اپ اشتراک  لاین اشتراک لیکندین اشتراک توییتر اشتراک فیسبوک

مطالب مرتبط

زمان بازی بارسلونا مقابل یوونتوس لیگ قهرمانان ساعت چند و کی است
زمان بازی بارسلونا مقابل یوونتوس لیگ قهرمانان ساعت چند و کی است