بازار بورس فردا یکشنبه چه میشود – ۲۳ شهریور ماه ۹۹

امروز بورس چگونه گذشت؟

در شروع معاملات امروز بازار بورس همانطور که پیش ‌بینی می‌شد بازار روندی مثبت داشت و بیش از ۱٫۵ درصد رشد کرد ولی شاخص هم‌ وزن و ارزش معاملات روندی منفی داشتند.

باقر خادمی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به قیمت دلار گفت: با توجه به اصلاح قیمتی ۳۰ تا ۵۰ درصدی بازا سرمایه و گذشتن دلار از کانال ۲۵ هزار تومان، افت بازار سهام به هیچ وجه توجیه ‌پذیر نیست. البته برخی از سهم‌ها که رشد زیادی داشته‌اند، در اصلاح بازار هم ریزش بیشتری داشته‌اند. اما سهام‌های بنیادین و دلارمحور به نقطه کم ریسکی رسیده‌اند.

بازار بورس فردا یکشنبه چی میشود؟

او در رابطه با بازار فردا گفت: با توجه به افزایش عرضه در ساعات پایانی بازار امروز، احتمالا بازار فردا در شروع کار با فشار عرضه روبه‌رو خواهد شد اما از نیمه دوم بازار به بعد شاهد روند صعودی خواهیم بود.

باقر خادمی در رابطه با تخصیص منابع برای حمایت از بازار افزود: بازار سرمایه باید راه خودش را برود و کسی در این بازار دخالت نکند، اما به نظر من حتی اگر از سمت صندوق توسعه حمایتی هم صورت نگیرد به دلیل تقاضای بالای بازار روند مثبت خودش را از سر می‌گیرد هرچند کمی آهسته ‌تر در این روند پیش‌روی کند. بازار سرمایه باید طبیعی رشد کند و طبیعی اصلاح شود اما وقتی غیرطبیعی بالا و پایین شود بی‌اعتمادی نسبت به بازار سرمایه به وجود می‌آید و این موضوع در بلندمدت به نفع بازار سرمایه نیست.

وی در رابطه با عامل نوسان ‌های اخیر بورس گفت: قاعدتا بازیگر اصلی بازار دولت است و به دلیل کمبود بودجه، عرضه شرکت‌ های دولتی و نوسان ‌گیری از بازارهای مختلف بازار سهام را هدایت می ‌کند که در این شرایط اقتصادی، خیلی موضوع دور از انتظاری از دولت نیست.

منبع : تجارت نیوز

اشتراک‌گذاری

اشتراک تلگرام اشتراک واتس اپ اشتراک  لاین اشتراک لیکندین اشتراک توییتر اشتراک فیسبوک

مطالب مرتبط

خلاصه بازی امشب بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکو اسپانیا - لالیگا
خلاصه بازی امشب بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکو اسپانیا – لالیگا