افزایش مبتلایان ویروس کرونا در ایران - بامتن
افزایش مبتلایان ویروس کرونا در ایران
3 اسفند 1398

افزایش مبتلایان ویروس کرونا در ایران

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا ، اظهار کرد: طی روز‌های اخیر افرادی با علائم شبه آنفلوانزا به مراکز درمانی مراجعه می‌کردند. با تایید جواب آزمایش ۱۰ نفر در روز گذشته شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران به ۲۸ نفر رسید.

ویدیو پیشنهادی 1 طرز تهیه ماسک خانگی پارچه‌ای

بیشتر بخوانید ! ویروس کرونا؛ راه های پیشگیری و محافظت از ابتلا به ویروس کرونا

و بیان کرد تا این لحظه ۷۸۵ نفر به مراکز بهداشتی و درمانگاه‌ها مراجعه کردند و به مراکز ویژه ما منتقل شدند، حدود ۱۸ نفر به طور قطع به بیماری کوورید ۱۹ مبتلا شده اند. از میان افراد تحت نظر حدود ۱۰ مورد جدید ابتلا به ویروس هم اعلام شده است که ۸ نفر از شهر قم و ۲ نفر از شهر تهران تایید شده اند.

افزایش تعداد قربانیان ویروس کرونا در ایران

از بین این ۱۰ نفر که به طور قطع دچار ویروس کووید ۱۹ شده اند، یک نفر جان خود را از دست داده است که در مجموع تاکنون ۵ نفر از هموطنان ما جان خود را بر اثر ویروس کرونا از دست داده‌اند.

جهانپور ادامه داد: بیشتر افرادی که در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند معمولا ساکن شهر قم بوده یا به آن جا سفریداشته اند.

کرونا در ایران

او در پایان یادآوری کرد: توصیه جدی ما به مردم این است، تا جایی که می‌توانند سفر‌های غیر ضروری را به شهر‌هایی که ویروس کرونا در آن جا تایید شده به تعویق بیندازند و در روز‌های آتی به نکات بهداشتی خود توجه ویژه‌ای داشته باشند، از روبوسی و دست دادن بپرهیزند و سطوح محل زندگی، کار خود را مرتب تمیز کنند.

همه‌ گیری ویروس کرونا در کشور تایید شد

پیرحسین کولیوند رئیس پدافند غیرعامل وزارت بهداشت با ارسال یک نامه فوری به دانشگاه های علوم پزشکی خواستار استفاده کارکنان حوزه سلامت از تجهیزات کامل حفاظت شخصی شد.

در این نامه آمده است: با توجه به مصوبه کمیته پشتیبانی و لجستیک پیشگیری و درمان بیماران مبتلا به کرونا ویروس و نظر به شرایط ویژه و بروز همه‌ گیری کرونا در کشور خواهشمند است جهت حفظ سلامت کارکنان حوزه سلامت در برخورد با بیماران مشکوک / قطعی کرونا ویروس، بکارگیری تجهیزات حفاظت شخصی، مطابق با جدول ذیل در برنامه عملیاتی آن دانشگاه قرار گیرد.

ویدیو پیشنهادی 2 ماسک خانگی مقابله با کرونا

منبع: yjc.ir

#:

اشتراکذاری : اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

مطالب مرتبط +آرشیو

پیشنهادی +آرشیو