شروع قرعه کشی محصولات ایران خودرو طرح فروش فوق العاده

مراسم قرعه کشی ۱۵ هزار دستگاه از چهار مدل از محصولات ایران خودرو در قالب طرح فروش فوق العاده امروز شنبه ( ۱۷ خرداد) ساعت ۹ صبح با حضور نمایندگان وزارت صمت، دادستانی کل کشور، سازمان بازرسی، پلیس راهور ناجا و سایر نهادهای ذیربط در ساپکو آغاز شد.

طرح فروش فوق العاده خودرو به منظور ایجاد تعادل در بازار، بعد از عید فطر اجرا شد و به موجب آن ثبت نام و انتخاب محصول از ۷ تا ۱۴ خرداد به صورت شبانه روز انجام گرفت.

بیشتر بخوانید!

بر اساس اعلام ایران‌ خودرو، ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار نفر در قرعه کشی شرکت دارند و از مجموع متقاضیان ثبت نام خودرو در طرح فروش فوق العاده ۳۲۵ هزار و ۳۹۷ نفر خودرو رانا؛ ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۱ نفر خودرو پارس، یک میلیون و ۵۰ هزار و ۴۵۳ نفر پژو مدل ۲۰۶ و ۵۹۹ هزار و ۴۰۲ نفر پژو مدل slx ثبت نام کرده‌اند.

همچنین قرار است پس از انجام قرعه کشی، به برندگان پیامک زده شود.

در این مراسم اصغر حق پناه معاون مهندسی سازمان و سیستم‌های شرکت ایران خودرو درباره نحوه قرعه کشی گفت: در ثبت‌نام اولیه این طرح ۴ میلیون و ۷۴۴ هزار و ۹۸۴ نفر ثبت نام کرده‌اند و ۴ هزار و ۷۴۴ هزار نفر ثبت نام کامل انجام داده‌اند که در این بین ۳۹ هزار نفر به دلیل ثبت نام تکراری در سایت هر دو خودروسازی و ۳۴۵ هزار و ۸۰۰ نفر به دلیل داشتن پلاک فعال از این فرایند حذف شدند و در نهایت امروز قرعه کشی بین ۴ میلیون و ۳۶۰ هزار و ۱۵۳ نفر انجام می‌شوند.

او اظهار کرد: از طریق نرم افزار قرعه کشی عددی تصادفی انتخاب شده و به عنوان مبنای قرعه کشی از طریق گوی گردانه به دست خواهد آمد. بر اساس الگوریتم ذکر شده به تفکیک محصول، برندگان قرعه کشی به دست خواهد آمد و در نهایت به برندگان اعلام خواهد شد.

حق پناه ادامه داد: تصور کنید ۱۰۰ هزار متقاضی برای هزار محصول وجود دارند پس عددی تصادفی بین ۱ تا ۱۰۰ انتخاب شده و با افزودن این مقدار ثابت برنده هر بازه به دست خواهد آمد.

آغاز قرعه کشی محصولات ایران خودرو

فرایند قرعه کشی با خودرو رانا آغاز شد؛ ۳۲۹ هزار و ۳۹۷ متقاضی برای ۶۳۰ خودرو وجود دارد و ۶۳ نفر هم به عنوان رزرو انتخاب خواهند شد. برای هر خودرو ۴۶۹ متقاضی وجود دارد.

تعداد متقاضی خرید خودرو رانا ۳۲۹ هزار و ۳۹۷ متقاضی
ظرفیت خودرو رانا ۶۳۰ خودرو
نسبت سفارش به ظرفیت ۴۶۹ متقاضی
تعداد رزرو   ۶۳ نفر

لازم به ذکر است، اسامی رزرو تا پایان فرصت ۴۸ ساعته، محرمانه خواهد ماند و افرادی که فرایند واریز و ثبت نام خود را کامل نکنند، ظرفیت آن‌ها به اشخاص رزرو اختصاص پیدا خواهد کرد.

خودرو بعدی پژو اس ال ایکس است که ۵۹۹ هزار و ۴۰۲ نفر متقاضی و ۴ هزار ظرفیت داشت که البته ۴۰۰ نفر هم به صورت رزرو انتخاب خواهند شد. نسبت سفارش به ظرفیت ۱۳۶ است، یعنی برای هر خودرو ۱۳۶ متقاضی وجود دارد.

تعداد متقاضی خرید پژو اس ال ایکس ۵۹۹ هزار و ۴۰۲ نفر نفر
ظرفیت پژو اس ال ایکس ۴ هزار دستگاه
نسبت سفارش به ظرفیت ۱۳۶ متقاضی
تعداد رزرو ۴۰۰ نفر

همچنین برای ۲۰۶ معمولی نیز تعداد یک میلیون و ۵۰ هزار و ۴۵۳ متقاضی وجود دارد که با توجه به ۶ هزار و ۳۷۰ واحد ظرفیت، برای هر خودرو ۱۴۹ متقاضی وجود دارد.

تعداد متقاضی خرید ۲۰۶ معمولی یک میلیون و ۵۰ هزار و ۴۵۳نفر
ظرفیت خودرو ۲۰۶ معمولی ۶ هزار و ۳۷۰ دستگاه
نسبت سفارش به ظرفیت ۱۴۹ متقاضی

در طرح فروش فوق العاده خودرو، ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۱ نفر متقاضی خرید خودرو پارس بوده‌اند که با توجه به ظرفیت ۴ هزار دستگاهی این خودرو در این طرح، نسبت سفارش به ظرفیت ۵۴۲ است یعنی برای هر خودرو در این دسته ۵۴۲ متقاضی وجود دارد و همچنین ۴۰۰ نفر نیز در جایگاه رزرو برای این خودرو انتخاب خواهند شد.

تعداد متقاضی خرید خودرو پارس ۲ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۹۰۱ نفر
ظرفیت خودرو پارس  ۴ هزار دستگاه
نسبت سفارش به ظرفیت ۵۴۲ متقاضی
تعداد رزرو ۴۰۰ نفر

منبع : yjc.ir

مطالب مرتبط

+ آرشیو مطالب