جدیدترین قیمت خودرو - قیمت جدید خودروهای داخلی اعلام شد - بامتن
جدیدترین قیمت خودرو – قیمت جدید خودروهای داخلی اعلام شد
30 اردیبهشت 1399

جدیدترین قیمت خودرو – قیمت جدید خودروهای داخلی اعلام شد

امروز در جدولی منتشر شده در فضای رسانه ‌ای (بخش های مختلف خبری سیما) قیمت‌ های جدید خودرو‌های داخلی اعلام شد. این قیمت‌ها طبق جدیدترین دستورالعمل قیمت گذاری خودرو که توسط شورای رقابت تدوین و جهت اجرا به این بنگاه‌های تولیدی(خودروسازی ها) ابلاغ شد. پیش از این هم رضا شیوا رئیس شورای رقابت اعلم کرده بود که محصولات ایران خودرو به طور متوسط ۱۰ درصد و محصولات سایپا به طور متوسط ۲۳ درصد افزایش قیمت دارند.

بر اساس دستورالعمل جدید شورای رقابت، قیمت هر دستگاه سایپا ۱۳۱ معادل ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵ بنزینی ۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، سمند ال ایکس ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، تیبا ۴۶ میلیون تومان، تیبا دو ۵۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ساینا ۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیب دو ۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵، ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو پارس ۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تعیین شده است. همچنین اعلام شده است که خودروسازان موظفند محصولات خود را بر اساس این قیمت‌ها به مردم عرضه کنند.

 
نام محصولقیمت خودرو
سایپا ۱۳۱۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
تیبا۴۶ میلیون تومان
تیبا دو۵۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
پژو ۴۰۵ بنزینی۵۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
سمند ال ایکس۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
ساینا۵۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیب دو۶۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
پژو پارس۶۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان


این درحالی است که دو روز قبل و در تاریخ ۲۹ اردیبهشت رضا شیوا در گفت‌‌وگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره زمان ارائه لیست قیمتی تصریح کرد: بنا بر ابلاغیه سران قوا ما موظف به ارائه دستورالعمل به ستاد تنظیم بازار هستیم؛ در گذشته شرایط متفاوت بود، اما امروز ستاد تنظیم بازار  موظف انجام این کار است؛ ما شیوه محاسبه و دستورالعمل را به این ستاد ارسال کردیم و جاگذاری متغیر‌ها و انجام محاسبات با ستاد تنظیم بازار خواهد بود.

اما قیمت‌هایی که امروز در رسانه ‌ها منتشر می‌شود به شورای رقابت نسبت داده شده است.

منبع : yjc.ir

#:

اشتراکذاری : اشتراک تلگرام تلگرام اشتراک واتس اپ واتساپ

مطالب مرتبط +آرشیو

پیشنهادی +آرشیو